روش‌های توسعه‌ی کسب و کار‌ با توئیتر

توئیتر درحال جذب 135000 کاربر جدید روزانه میباشد و همین دلیل باعث می‌شود که توئیتر به یک ابزار بازاریابی بالقوه قدرتمند تبدیل شود.

شما چگونه می‌توانید محبوبیت خود را در توئیتر افزایش دهید و ترافیک بیشتری برای کسب‌وکار یا وب‌سایت خود دریافت کنید؟ ده‌ها تن از کارشناسان توئیتر و متخصصین کسب و کار، نکات مهمی را برای موفقیت در بازاریابی از طریق توئیتر به اشتراک گذاشته‌اند که در ادامه بیان می‌شوند.

1) بیوگرافی(bio) توئیتر خود را بهینه‌سازی کنید.

جان فررا مدیرعامل شرکت nimble (ارائه‌دهنده‌ی CRM اجتماعی) می‌گوید: مطمئن شوید که هویت شرکت و صدای برند شما به خوبی تعریف شده‌ باشد. این بدین معناست که در بیوگرافی خود یک لینک به وب‌سایت یا صفحه فرود خود داشته باشید و هم‌چنین یک لحن سازگار داشته باشید به طوری‌که مردم به وضوح درک کنند که شما چه‌کسی هستید و چه کاری انجام می‌دهید.

2) پیدا کردن اثرگذارنده‌ها و کارشناسان در منطقه هدف خودتان و تعامل منظم با آن‌ها.

استیسی میلر مدیر رسانه‌های اجتماعی vocus می‌گوید: برای پیدا کردن هم‌فکرها، مشتریان و اثرگذارنده‌ها از جستجوی توئیتر یا ابزارهایی مثل توپسی(Topsy) استفاده کنید، با جستجوی کلمات کلیدی که به صنعت شما مربوط می‌شود. سپس آن‌ها را فالو کنید و به طور منظم با آن‌ها تعامل داشته باشید.

Shanelle Mullin مدیر بازاریابی Onboardly می‌گوید: یک لیست از 100 نفر از پرنفوذترین افراد در اطراف خود از جمله روزنامه‌نگاران، رهبران فکری، وبلاگ‌نویسان و نویسندگان، شرکای بالقوه و غیره تهیه کنید. آن‌ها را به یک لیست خصوصی توئیتر اضافه کنید و روزانه با آن‌ها تعامل داشته باشید. یک رابطه‌ی واقعی با آن‌ها بسازید و سپس فرصت‌هایی را برای همکاری ایجاد کنید.

3) مشارکت همکاران

آماندا کوهن مسئول هماهنگی homescout می‌گوید: اولین نفراتی که به ایجاد برند شما کمک می‌کنند باید از داخل شرکت باشند. مطمئن شوید که همکاران شما در توئیتر شما را دنبال می‌کنند و توئیت، ریتوئیت و غیره انجام می‌دهند.

4) توئیت‌های منظم

ساندرا فتحی بنیان‌گذار affect (یک شرکت در حوزه‌ی روابط عمومی و رسانه‌های اجتماعی) می‌گوید: توئیت‌های منظم نشانه‌ای از مشخصات یک پروفایل سالم و فعال است. اگر شما هفته‌ای یک‌بار و یا ماهی یک‌بار توئیت کنید ممکن است مردم شما را فراموش کنند. توصیه‌ی من این است که روزانه توئیت کنید و تعامل داشته باشید ولی آن‌ها هماهنگ و منسجم باشند. فتحی می‌گوید مطمئن شوید که اطلاعاتی که توئیت می‌کنید مفید و مرتبط باشند.

5) کمک گرفتن از فالورها:

از فالورهای خود بخواهید تا توئیت‌های شما را ریتوئیت، منشن و فیو کنند و یا محتوا را با یک توئیت جدید به اشتراک بگذارند.

6) پیگیری منشن‌ها(Mentions):

Vikram Bhaskaran مدیر بازاریابی Freshdesk می‌گوید: منشن‌ها و کلمات کلیدی برند را دنبال کنید یعنی بدانید در مورد شما چه چیزی گفته می‌شود و درصورت لزوم به شیوه‌ای حرفه‌ای پاسخ دهید. علاوه بر آن بسیاری از مشتریان در حال حاضر پرس‌وجوها و شکایت‌های خود را در توئیتر ارسال می‌کنند بنابراین پیگیری آن‌ها ضروری است. Geoffery می‌گوید: بر مکالمات از طریق جستجوها نظارت داشته باشید و در زمان مناسب به آن‌ها پاسخ دهید.

7) ریتوئیت:

Mark Rushworth ارائه دهنده‌ی خدمات وب می‌گوید: از ریتوئیت کردن نترسید، آن به شما کمک خواهد کرد تا با رهبران فکری صنعت خود پیوند داشته باشید.

8) فیو کردن توئیت‌ها:

امی مارشال می‌گوید: بسیاری از مردم توئیت‌ها را فیو نمی‌کنند، اما باید بدانند که یک فیو می‌تواند توجه کسی را بیشتر از یک ریتوئیت یا منشن جلب کند.

9) دنبال کردن هشتگ‌ها:

به جدیدترین هشتگ‌ها توجه کنید و یک راه برای اتصال آن هشتگ با برند خود پیدا کنید. با قرار دادن کسب‌وکار شما در میان جدیدترین هشتگ‌ها، زمانی که مردم هشتگ مورد نظر را جستجو می‌کنند هندل شما دیده می‌شود. برای رسیدن به کاربران جدید پست‌های خود را با یک یا دو هشتگ مربوطه برچسب بزنید. با این حال، نباید بیش از حد از هشتگ استفاده کرد. اگر این هشتگ‌ها با محتوای بی‌ربط متصل شوند به عنوان اسپم‌های توئیتر شناخته می‌شوند.

10) پیشنهاد تخفیف و یا معاملات ویژه به فالورهای توئیتر

مارشال می‌گوید: مسابقاتی در توئیتر اجرا کنید، به عنوان مثال می‌توانید بگویید 50 نفر بعدی که مرا ریتوئیت کنند از 50 درصد تخفیف برخوردار خواهند بود و یا این تخفیف را به کسانی بدهید که یک عکس از خود در فروشگاه شما و یا با محصولات شما در توئیتر پست کنند.

11) استفاده از عکس و ویدئو

جان لی، مدیر بازاریابی webtrends و ارائه‌دهنده‌ی راه‌حل‌های بازاریابی دیجیتال می‌گوید: بصری باشید، عکس‌ها و فیلم‌ها و سایر رسانه‌های غنی حدود سه تا چهار برابر بیشتر در توئیتر کلیک می‌شوند.

12) استفاده از توئیت‌های تجاری

برایان شاو مدیر کامیونیتی 3dcart می‌گوید: مطمئن باشید که مخاطبان هدف خود را با توئیت‌های تجاری هدف قرار می‌دهید و هم‌چنین از اسپم نبودن آن‌ها نیز اطمینان حاصل کنید زیرا هدف ایجاد ارزش، اعتبار، اعتماد است و نه فریب مردم برای کلیک روی لینک.

13) از یکپارچه بودن توئیتر با سایر تلاش‌های بازاریابی خود اطمینان حاصل کنید.

Mark Schmulen می‌گوید: توئیتر مانند دیگر بسترهای رسانه‌های اجتماعی زمانی که با فعالیت‌های بازاریابی دیگر یکپارچه شود بسیار موثر خواهد بود.

14) از آنالیز توئیتر استفاده کنید.

میلر می‌گوید: تجزیه و تحلیل توئیتر به شما کمک خواهد کرد تا بدانید بهترین توئیت برای امروز کدام است و انواع محتوایی که برای تعدادی از فالورهای شما جذاب بوده است کدام است و سپس شما می‌توانید دوباره کاری کنید و یا پست‌ها را مجددا ارزیابی کنید.

منبع : cio.com