چگونه از چهار شبکه اجتماعی برتر برای جذب مشتریان بالقوه استفاده کنیم؟ (قسمت دوم – اینستاگرام و لینکدین)

اینستاگرام: فراخوان‌های تصویری

برای جذب و نفوذ در مشتریان بالقوه در اینستاگرام، بازاریابان باید به ایجاد و اشتراک‌گذاری تصاویری که از لحاظ بصری جذاب هستند تمرکز کنند. فیلم‌ها هم می‌توانند در اینستاگرام قرار بگیرند، اما بیش از حد این کار را انجام ندهید.

 

 

نمایشگاه محصولات و خدمات شما:

از اینستاگرام به عنوان یک بستر برای نشان دادن خدمات یا محصولات واقعی خود استفاده کنید. با ایجاد و به اشتراک‌گذاری تصاویر جالب در مورد شرکت و محصولات‌تان، مشتریان بالقوه خود را آگاه کنید. این یک راه آسان و طبیعی برای برندها است، اما اجازه ندهید شما را از خلاقیت دور کند.

به اشتراک‌گذاری تلاش‌های شرکت برای مسئولیت اجتماعی:

توسعه اجتماعی، کمک رسانی و تعهدات شرکت شما یک چهره‌ی انسانی از کسب‌وکار شما به نمایش می‌گذارد. عکسی از کارکنان‌تان که در طرح‌های مسئولیت اجتماعی درگیر شده‌اند، به اشتراک بگذارید. موفقیت شرکت‌تان در مشارکت برای ایجاد جامعه‌ای خوب را به نمایش بگذارید و اجازه دهید مشتریان بالقوه بدانند چه انگیزه‌هایی کارکنان شما را در کنار شما نگه خواهد داشت.

عکس تیم خود را به اشتراک بگذارید.

عکسی از فعالیت‌های گروه یا تیم خود در اینستاگرام به اشتراک بگذارید. عکسی که نشان‌دهنده‌ی وحدت تیم و کار تیمی باشد می‌تواند در بالا بردن تصویر برند شما نقشی اساسی داشته باشد. استعدادهای خود را با معرفی کارکنان خود به مشتریان بالقوه و اثرگذارنده‌ها معرفی کنید.

با سایر برندها تعامل داشته و آن‌ها را دنبال کنید.

دنبال کردن برندهای دیگر در اینستاگرام ممکن است برای شما جالب نباشد، اما انجام این کار نشان می‌دهد شما در تلاش برای ایجاد یک جامعه از فالورهای ذینفع هستید. لایک‌ها، کامنت‌ها و فالورهای برندهای دیگر، مشتریان بالقوه شما را افزایش خواهد داد. افزایش تعاملات شرکت شما با برندهای دیگر در اینستاگرام می‌تواند صدا و ارزش برند شما را افزایش دهد.

ایجاد هشتگ‌های شخصی:

کاربران اینستاگرام معمولا استفاده از هشتگ‌ها را دوست دارند. یک هشتگ شخصی و یا مجموعه‌ای از هشتگ‌ها را برای برند خود ایجاد کنید. این هشتگ‌ها باعث می‌شوند برند شما از طریق جستجو قابل مشاهده‌تر شود و به ایجاد مشتریان بالقوه کمک کند. حتی  ممکن است الهام بخش برای تعاملات بیشتر با شرکت شما شود.

 

 

 

 

لینکدین: شبکه‌ی اجتماعی حرفه‌ای

خودتان را معرفی کنید:

لینکدین به معنی ساخت ارتباطات جدید و قدیمی است. معرفی در لینکدین می‌تواند مانند اثرگلوله برفی باشد. بیشتر مردم شما را می‌شناسند و بسیاری از آن‌ها هم می‌خواهند که بشناسند و با شما در ارتباط باشند. بنابراین خودتان را به صورت کامل معرفی کنید.

جمع‌آوری مشتریان بالقوه:

مانند بسترهای اجتماعی دیگر، به وسیله‌ی درخواست از کاربران برای به اشتراک‌گذاری اطلاعات آن‌ها و قبول برقراری ارتباط با آن‌ها در آینده، میتوان برای جمع آوری مشتریان بالقوه استفاده کرد.

شرکت در بحث‌های گروهی:

این  روزها تقریبا برای هر چیزی در لینکدین یک گروه وجود دارد، بنابراین به دنبال آن‌هایی باشید که مرتبط با برند شما هستند. گروه‌های لینکدین به کسب‌وکار شما یک فرصت ارائه می‌دهند تا نظرات کارشناسانه خود را ارائه دهید و دانش کاربران خود را تجزیه و تحلیل کنید.

انتشار مقالات:

ارزش برند خود را با انتشار مقالات و درخواست بازخورد بالا ببرید. تنها یک مقاله‌ی خوب می‌تواند صدها نظر و مشتری بالقوه را جذب کند که در حال حاضر به دنبال سرمایه‌گذاری در صنعت شما هستند.

ارسال توصیه‌نامه:

چند دقیقه از وقت خود را برای نوشتن توصیه‌نامه به مشتریان و مخاطبان بسیار مهم خود بگذارید. این توصیه‌نامه‌ها در پروفایل آن‌ها نمایش داده می‌شود و میزان همکاری شما و شبکه‌ی شما را نشان می‌دهند. هم‌چنین توصیه‌هایی که مردم برای شما می‌نویسند بسیار به اعتبار شما خواهد افزود.